Bemutatkozás

Örömmel köszöntöm a KIVÁLÓRA MINŐSÍTETT Vecsési Zenei AMI (Alapfokú Művészetoktatási Intézmény) honlapján!

A Vecsési Zeneiskola AMI 1991-ben vált önállóvá.

A fúvós zene hagyományápolása mellett fontosnak tartjuk a vonós képzést is, hegedűn és gordonkán is tanulhatnak nálunk a növendékek. A billentyűs hangszerek, szintetizátor és zongora oktatása folyik intézményünkben. További tanszakok: harmonika, szolfézs, zenetörténet-zeneirodalom, kamarazene.

A csoportos zenélésre nagy hangsúlyt fektetünk. Több kamaraegyüttes és zenekar is működik az iskolánkban, melyek a város rendezvényeinek rendszeres fellépői. A zenei oktatás öt helyen folyik:

• Gróf Andrássy Gyula Általános Iskola
  • Petőfi Sándor Általános Iskola és Gimnázium
  • Grassalkovich Antal Német Nemzetiségi és Kétnyelvű Általános Iskola
  • és a 2012/2013-as tanévtől a Halmi Telepi Általános Iskolában is.

A zenekari próbák helyszíne: Fő út 68.

A Vecsési Zenei AMI fenntartója: Klebelsberg Intézményfenntartó Központ.

Intézményünk az iskolarendszer részét képezi, tehát az általános iskolákhoz hasonló szabályozás vonatkozik ránk. Amennyiben beíratta hozzánk gyermekét, a foglalkozásokon való részvétel kötelező, a hiányzásokról igazolást kérünk a zeneiskolai tájékoztató füzet megfelelő helyére.

Szolfézs óra: heti 2 x 45 perc

Hangszeres óra: heti 2 x 30 perc

Kötelezően választható tárgy (szolfézs 4. osztály után - zenetörténet, kamarazene, zenekar): heti 2 x 45 perc

A Vecsési Zeneiskola alkalmazotti közössége 2014. decemberében